HİLAL'DEN HABERLER
Epidural Anestezi İle Ağrısız Protez Ameliyatı
05 Şubat 2013 Salı

Hastanemizde ilk kez bir hastaya Anestezi ve Reanimasyon uzmanı Dr. Yıldız Babadağ ve Op Dr. Alpaslan Akkurt tarafından; Epidural (ağrısız) anestezi yöntemi ile total diz protez ameliyatı yapıldı. Başarılı geçen operasyonun ardından hasta, 24 saat içerisinde yürürken, 5 gün içerisinde de taburcu edildi.

Başarılı şekilde sonuçlanan operasyonlar sayesinde Hastanemizi Ankara başta olmak üzere birçok ilden hastalar tercih etmeye başladı. Hastanemiz son dönemde il dışından gelen çok sayıda hastaya ev sahipliği yapıyor. 61 yaşındaki Hatun Aykutoğlu’ na, belden aşağısı uyuşturularak yapılan diz protezi ameliyatı hakkında Hilal Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon uzmanı Dr. Yıldız Babadağ ;“Belden aşağısını uyuşturma yöntemi, birçok ameliyatta birinci tercih anestezi yöntemi olarak güvenle kullanılmaktadır” dedi.

Tokat' tan sağ dizde gonartroz (diz ekleminde kireçlenme) teşhisiyle Özel Kırıkkale Hilal Hastanesi' ne gelen 61 yaşındaki Hatun Aykutoğlu, Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'nde yapılan başarılı operasyonla sağlığına kavuştu. Operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. Alpaslan Akkurt, Özel Kırıkkale Hilal Hastanesi'nde ilk kez total diz protez ameliyatı gerçekleştirildiğini söyledi.

Hatun Aykutoğlu, 10 yıldır devam eden dizindeki ağrının son dönemde şiddetlenmesinin ardından, ayağının üzerine basıp yürüyememesi şikayeti ile hastaneye başvurdu. Muayenesinin ardından tetkik ve tahlilleri yapıldı. Sağ diz protez ameliyatı olması gerektiği hastaya bildirildi. Hasta ameliyat için Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'ne yatırıldı. Nihayetinde başarılı bir şekilde sağ dize total diz protez ameliyatı uygulanmış oldu. Hasta ameliyattan 24 saat sonra yürütüldü ve ameliyattan sonra 5. gün sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

Okunma Sayısı : 696
BİZE ULAŞIN KURUMSAL ONLINE HİZMETLER Özel Kırıkkale Hilal Hastanesi © 2013
Tüm görseller ve metinler hilalhastanesi.com sitesine aittir

Adres :Bağlarbaşı mah. Samsun Bulvarı No:27

KIRIKKALE

Telefon : 318 233 71 01 pbx

Faks : 318 233 71 50

E-Posta : info@hilalhastanesi.com
Tasarım ve Kodlama: kergisi
Hakkımızda
Vizyon-Misyon
Kalite Politikamız
İnsan Kaynakları
Foto Galeri
Online Randevu
Laboratuvar Sonuçları
Görüş ve Önerileriniz
İş Başvuru Formu